Zobacz wszystkie

Aktualności

Wiosna nasza!

Wydawnictwo AVT wtorek, 21 kwietnia 2020
Wiosna nasza!

 

Piąta rano. Niedziela 13 grudnia 1981 r. Pierwszy dzień stanu wojennego. Idę po warszawskiej ulicy. Do dziśsłyszę skrzypienie śniegu pod butami. Taki odgłos daje tylko śnieg porządnie zmrożony. A jest –15°C!

 

Tę wprawkę literacką dedykuję młodym czytelnikom, którzy śnieg to może nawet widzieli, ale nie doświadczylizapewne mrozu –15°C. W takich okolicznościach przyrody polanie strumieniem wody z armatkizomowskiej miłe nie jest. Studziło to zapał do demonstrowania. Ku pokrzepieniu serc pozostałohasło „zima wasza, wiosna nasza”. Czasami trzeba poczekać do wiosny.

W tym roku na przedwiośniu dopadła nas zaraza, a wraz z nią restrykcje paraliżujące życie gospodarcze. W marcu nastroje były ponure. Gdy piszę ten tekst (20.04.2020) jest już inaczej. W gospodarce, w tym w branży elektronicznej, na świecie i w Polsce zmieniają się nastroje. Wiosna już jest nasza. W kontaktach naszej redakcji z firmami elektronicznymi już nie słyszymy, że będą się zamykać. Tak mówili w marcu. Teraz przeciwnie, jest ożywienie, jest nadzieja na odbicie, na silne odbicie. Już nie słyszymy o zwolnieniach pracowników. A zresztą, firmy, z którymi współpracujemy to przedsiębiorstwa innowacyjne, opartena kompetencjach projektowych. Konstruktorów i projektantów nie zwalnia się, a już na pewno niezwalnia się najlepszych konstruktorów, czyli czytelników EP. Bez nich firma traci zdolność do konkurencji technologicznej na rynku, czyli marnieje.

Nie twierdzę, że jest już po kryzysie. Przyczyna biologiczna ustępuje powoli i to potrwa jeszcze wiele miesięcy. Kryzys ekonomiczny nie ma jednak podstaw fundamentalnych i został wywołany przez decyzje paraliżujące życie gospodarcze. Innego wyjścia nie było. Analitycy oczekują, że samo łagodzenie restrykcji szybko odrodzi gospodarkę. Według prognozy MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) przebieg kryzysu przyjmie kształt litery V, czyli wyjście z „dołka” będzie bardzo szybkie.

 

Wiele sygnałów potwierdza tę prognozę. W krajach azjatyckich, gdzie uporano się z pandemią, gospodarka nabiera tempa. Czołowy na świecie producent pamięci i mikroprocesorów, tajwańska firmaTSMC notuje dwucyfrowy wzrost produkcji czipów.

 

Zresztą nie wszyscy ucierpieli w tym kryzysie. E-handel przeżywa boom. Mamy przykładz własnego podwórka. Zamknięcie galerii, a wraz z tym wielu salonów prasowych, uderzyło mocno w wydawców prasy, ale nasze wydawnictwo wyszło z tej opresji obronną ręką.

Po pierwsze, wydajemy czasopisma specjalistyczne, których dystrybucja jest oparta w znacznejmierze na prenumeracie. Po drugie, mamy własny kiosk internetowy – www.ulubionykiosk.pl, sprzedający zarówno e-wydania jak też wydania papierowe wysyłane pocztą (bez kosztów przesyłki).

 

Nasz kiosk internetowy istnieje już 10 lat i dotychczas nie śniło nam się jak wielki może być jego potencjał sprzedażowy. W ostatnich tygodniach sprzedaż niektórych tytułów wzrosła o kilkaset procent. Trochę przykro, że ten niebywały sukces łączy się z zamknięciem empików. No cóż, my już mamy wiosnę, empiki jeszcze na nią czekają. Mam nadzieję, że będą już otwarte za kilka tygodni, gdy będziecieczytać te słowa. Idzie wiosna.

 

Wiesław Marciniak

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.