Zobacz wszystkie

Aktualności

Tytuły muzyczne AVT wspierają młode talenty

Tytuły muzyczne AVT wspierają młode talenty

Tytuły muzyczne zgrupowane w segmencie Muzyka i Audio wydawnictwa AVT, wzmacniają działania promujące młode talenty.

Plany wydawnicze AVT na 2011 rok zakładają zwiększenie powierzchni i treści w wydawanych magazynach i prowadzonych serwisach internetowych poświęconych promocji początkujących muzyków.

Od początku istnienia naszych magazynów muzycznych wspieramy inicjatywy debiutantów i prowadzimy działania mające na celu ich promocję i odbiór wśród wielotysięcznej rzeszy naszych czytelników – mówi Tomasz Wróblewski, wydawca magazynów muzycznych AVT Korporacja.

Na łamach magazynów i serwisów muzycznych AVT, jest wiele rubryk dedykowanych młodym talentom i wspierających debiuty artystyczne. W magazynie Gitarzysta są to rubryki: Prezentacje, PNSD - Prześlij Nam Swoje Demo oraz mini wywiady. Bohaterami Prezentacji są najciekawsze muzyczne odkrycia ostatnich lat, a na łamach PNSD oceniane są nagrania przesyłane przez debiutujące zespoły i muzyków.

Magazyn Gitarzysta podjął także wspólne działania z portalem FabrykaZespołów.pl wspierające polską muzykę i początkujących wykonawców.

Również magazyn Basista nie zapomina o tych, którzy dopiero poszukują swojego miejsca na rodzimej scenie muzycznej. Na łamach magazynu publikowane są wywiady z młodymi talentami. We współpracy z serwisem społecznościowym dla basistów - basoofka.net, promowane są najciekawsze debiuty artystyczne.

Na stronie www.MagazynGitarzysta.pl, w zakładce Społeczność, znajdują się profile początkujących i doświadczonych muzyków, dla których portal stanowi platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i informacji.

Podobna funkcjonalność istnieje na stronie magazynu Perkusista, gdzie co tydzień promowany jest jeden z profili polskich perkusistów, którzy jeszcze nie posmakowali sławy. W Bazie Perkusistów każdy użytkownik portalu może umieścić w swoim profilu nie tylko informacje o sobie i swoim sprzęcie oraz zdjęcia, ale także sample audio i video swojej twórczości. Obecność w bazie daje możliwość szerszej prezentacji perkusistów „na zewnątrz”. Oprócz tego bezpośrednia wymiana informacji między zalogowanymi użytkownikami stanowi nową formę budowania dyskusji.

W magazynie Perkusista, popularna rubryka Wasz Hałas przedstawiająca młode nowe zespoły lub młodych perkusistów, właśnie przeszłą gruntowną metamorfozę. Dotychczasowa nazwa została zastąpiona etykietką Uwaga Talent!, a cała rubryka przeszła lifting graficzny.

Wielkie wsparcie młodym talentom udziela także magazyn Estrada i Studio, który od zarania swojego istnienia prowadzi rubrykę Przyślij nam swoje demo, w której znani producenci i muzycy oceniają utwory nadsyłane przez czytelników. Co miesiąc, po wstępnej eliminacji, 6 najciekawszych i najwyżej ocenionych prac jest publikowanych wraz z sylwetką autora na płycie DVD dołączanej do magazynu oraz na www.EiS.com.pl.

Szczególne zasługi na polu promocji debiutów artystycznych ma magazyn Audio. W każdym numerze, na płycie Audiofilskie Zajawki dołączonej do pisma, pojawia się pięć najciekawszych utworów miesiąca.

To unikatowa okazja by pojawić się na jednej płycie obok wielkiej gwiazdy. Na Audiofilskich zajawkach niejednokrotnie między multiplatynowymi artystami pojawiają się utwory debiutantów, a nawet muzyków, którzy jeszcze nie podpisali swojego kontraktu płytowego – mówi Marcin Kubicki, redaktor prowadzący serwisów muzycznych Wydawnictwa AVT Korporacja.

W najbliższej przyszłości planowane są kolejne działania mające na celu wsparcie młodych talentów na polskiej scenie muzycznej.

Przed pojawieniem się rubryki Społeczność, Gitarzysta przez lata promował młode talenty działem Demosfera. Profesjonalni muzycy i eksperci w dziedzinie dźwięku oceniali płyty demo wysyłane do redakcji. Wszystkie odcinki Demosfery zostały przeniesione na stronę internetową magazynu i obecnie trwają ostatnie prace nad uruchomieniem inicjatywy w Internecie by dosięgnęła jeszcze większej liczby muzyków, chcących poddać się surowej ocenie jury.

Magazyn Gitarzysta planuje zwiększenie treści poświęconych promocji młodych talentów i wprowadzenie nowych rubryk im poświęconych. Pierwsze informacje pojawią się na łamach kwietniowego numeru w dziale Mikstura.

Wyłowione z sieci będzie ramką w Miksturze, w której umieścimy adresy profili MySpace lub YouTube gitarzystów, publikujących najciekawsze nagrania. Całość będzie opatrzona krótkimi komentarzami redakcyjnymi i zrzutami ekranowymi z YouTube lub zdjęciami z MySpace - mówi Sławomir Sobczak, redaktor naczelny magazynu Gitarzysta.

Na dodatkowych stronach dedykowanych debiutantom, które będą stopniowo pojawiać się w Gitarzyście planowane są także krótkie praktyczne porady dotyczące promocji, nagrywania, grania koncertów, kontaktów z organizatorami i wydawcami oraz inne rubryki, których zawartość i tematyka są najpilniej strzeżonym redakcyjnym sekretem.

Również magazyn Perkusista w najbliższej przyszłości rozszerzy działania związane z promocją młodych talentów.

Przygotowujemy się do podjęcia zupełnie nowego wyzwania jakim będzie objęcie profesjonalnego mecenatu nad kilkoma perkusistami. Chcielibyśmy ułatwić im kontakty w branży i prezentować ich postępy i sukcesy na łamach tytułu. W ramach tych działań pomagalibyśmy również w kwestiach prawnych, np. z zakresu praw autorskich przy podpisywaniu kontraktów z wydawcami – mówi Maciej Nowak, redaktor naczelny magazynu Perkusista.

Wydawnictwo AVT ma dominującą pozycję w segmencie magazynów i serwisów muzycznych. Portfolio AVT zawiera najważniejsze tytuły dla poszczególnych grup zainteresowań, tj.: Estrada i Studio, Gitarzysta, Perkusista, Basista, Live Sound & Installation oraz Audio.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań