Zobacz wszystkie

Aktualności

Świat Radio testuje nowe trzypasmowe anteny UKF

Świat Radio wtorek, 15 lutego 2011
Świat Radio testuje nowe trzypasmowe anteny UKF

Solenny, poukładany, już prawie stuletni świat krótkofalowców, z natury rzeczy jest mało podatny na zmiany. W związku z tym, do rangi wielkiego wydarzenia urosło planowane przydzielenie krótkofalowcom nowych pasm UKF (70 MHz i 3,4 GHz). Redakcja ŚR zwróciła się do producenta anten VPA-Systems o umożliwienie przetestowania anteny na jedno z nowych pasm.

Przesłana trzypasmowa antena Yagi DK7ZB przystosowana do pracy na niższe zakresy VHF (50/70/144 MHz) po zmontowaniu z elementów producenta, okazała się gotowa do pracy i nie wymagała strojenia. Testy redakcyjne odbywały się przy współpracy z transceiverem FT817. Do testów anteny na odbiór w nowym paśmie 70 MHz został skonstruowany w redakcji konwerter 70/28 MHz.

Trzypasmowa antena VPA-Systems okazała się dobrym rozwiązaniem dla początkującego amatora w pasmach 50 i 144 MHz, chcącego korzystać z wycinka SSB/CW w/w pasm (70 MHz z przyczyn oczywistych nie było testowane na nadawanie).

Opis anteny wraz z parametrami znajduje się w SR3/2011, zaś konwerter 70/28 MHz po zaprojektowaniu PCB, zostanie opisany w miesięczniku i w najbliższym czasie trafi do oferty kitów AVT.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań