Zobacz wszystkie

Aktualności

Szkoła: upgrade

Młody Technik poniedziałek, 2 września 2013
Szkoła: upgrade

Na początku roku szkolnego „Młody Technik” bierze na warsztat temat zmian w sposobach nauczania. Czy można już mówić o nowym modelu kształcenia, o rewolucji edukacyjnej, o „szkole 2.0”?

Wywodzący się z XIX wieku system szkolny miał zaopatrzyć rozwijające się państwa w siatkę urzędników, umiejących czytać, pisać i rachować oraz posiadających ogólną wiedzę o świecie. W XXI wieku umiejętności te wspomaga komputer, Internet natomiast udostępnia człowiekowi niezbędną i aktualną wiedzę na każdy temat. Po co nam pedagodzy, skoro uczeń jest w stanie znaleźć potrzebne informacje w internecie?

Są prognozy, przewidujące, że w nowych zawodach, które powstaną za kilkanaście lat, a których charakteru na razie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, będzie pracować 65% dzieci, rozpoczynających obecnie naukę szkolną. Jaką wiedzę ma przekazywać tym uczniom współczesny nauczyciel?

Wobec takich pytań rodzą się nowe koncepcje edukacji: szkoła bez klas, szkoła bez nauczycieli, szkoła bez szkoły. Czy są one realne? Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru Młodego Technika, w którym odpowiadamy na te pytania.

 

Bieżące oraz archiwalne wydania Młodego Technika dostępne są w Ulubionym Kiosku: www.UlubionyKiosk.pl.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.