Zobacz wszystkie

Aktualności

Świat Radio zaprasza na wywiad z Noblistą!

Świat Radio, Świat Radio wtorek, 15 marca 2011
Świat Radio zaprasza na wywiad z Noblistą!

W najnowszym numerze Świata Radio redakcja zaprasza na wywiad z jednym z najbardziej znanych na świecie krótkofalowców, amerykańskim naukowcem Josephem Taylorem - K1JT, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie nowego typu pulsarów, które otworzyło nowe możliwości badania grawitacji.

Wywiad doszedł do skutku po wielu nieudanych próbach kontaktu z naukowcem.

Do redakcji napływały sprzeczne informacje co do miejsca pobytu Taylora - mówi Andrzej Janeczek, redaktor naczelny miesięcznika - Od kolegów z USA dowiedzieliśmy się, że być może przebywa w jakimś odległym ośrodku badawczym i pracuje na teleskopie dokonując nowych, przełomowych odkryć.

Wywiad przybliża sylwetkę naukowca, którego wielką pasją od lat szkolnych jest krótkofalarstwo. Jego wielkie zaangażowanie, poparte doskonałym zrozumieniem charakteru fal radiowych i zjawisk towarzyszących ich rozprzestrzenianiu, zaowocowało również opracowaniem i publicznym udostępnieniem programu WSJT*.

*Program WSJT służy do prowadzenia łączności w pasmach UKF za pośrednictwem odbić od smug meteorytów (MS), odbić od powierzchni Księżyca (EME) oraz za pośrednictwem rozproszenia troposferycznego. Emisja JT65A jest także stosowana w łącznościach krótkofalowych przy użyciu słabych sygnałów. Nie jest on zasadniczo przewidziany do prowadzenia dłuższych pogawędek a jedynie do zapewnienia wymiany niezbędnego minimum informacji takich jak znaki wywoławcze, położenie stacji, raporty i ich potwierdzenia.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań