Zobacz wszystkie

Aktualności

Nowy layout i zmiany w Magazynie Gitarzysta

Gitarzysta, MagazynGitarzysta.pl poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Nowy layout i zmiany w Magazynie Gitarzysta

Wraz z kwietniowym wydaniem Gitarzysty zmianie ulega szata graficzna pisma. Wprowadzenie nowego layoutu jest związane nie tylko z potrzebą odświeżenia wizerunku pisma, które w praktycznie niezmienionej formie graficznej funkcjonowało na rynku od ponad pięciu lat, ale przede wszystkim uatrakcyjnienie go i dostosowanie do aktualnych oczekiwań Czytelników.

Pomimo dużych zmian na płaszczyźnie graficznej redakcja magazynu zachowała dotychczasową i sprawdzoną formułę pisma, stąd też podstawowa struktura Gitarzysty pozostała w dużej części niezmieniona.

Nowy layout jest dynamiczny i estetyczny, a przy tym zapewnia lepsze uporządkowanie treści, co przekłada się na większą czytelność publikacji. Ma to swoje odzwierciedlenie w spisie treści, który obecnie zajmuje tylko jedną stronę, za to w maksymalnie przejrzysty sposób prezentuje zawartość pisma, koncentrując uwagę Czytelnika na konkretnych elementach magazynu ułożonych w logiczny sposób.

Podczas projektowania nowego wyglądu Gitarzysty jego redakcja dołożyła wszelkich starań, by odświeżony layout, pozbawiony już tak dużej liczby ramek jak poprzednio, był przejrzysty i ułatwił lekturę magazynu. Ponadto, zgodnie z sugestiami Czytelników, zrezygnowano z publikacji rozbudowanych tabel zawierających zestawienia produktów nagrodzonych przez redakcję magazynu Guitarist oraz listy sprzętu, jaki testowaliśmy na naszych łamach. W efekcie maksymalnie wykorzystano objętość pisma na podstawowe treści, takie jak wywiady, warsztaty czy testy.

Nowy numer to także zmiany dotyczące płyty CD uzupełniającej magazyn. Pierwsza z nich jest związana z formatem krążka, który od tego miesiąca przyjmuje format CD-Audio, a nie Mixed Mode. Od tej pory na płycie CD nie ma już części binarnej, do której odtworzenia jest konieczny komputer. Tym samym np. przećwiczenie utworów umieszczonych w dziale „Transkrypcje” wraz z podkładami (dotąd dostępnym w postaci plików MP3) będzie możliwe także na domowym sprzęcie hi-fi.

Druga zmiana związana z płytą CD dotyczy wprowadzenia numerów ścieżek audio przy każdym artykule, który został uzupełniony nagraniami. W efekcie Czytelnicy pisma mogą łatwiej dotrzeć do odpowiednich materiałów umieszczonych na płycie bez konieczności zerkania do spisu zawartości płyty wydrukowanego na kopercie krążka.

A skoro mowa o CD, to warto odnotować kolejną nowość, jaką jest dział „Zagrywka miesiąca”, w którym są prezentowane efektowne zagrywki bazujące na konkretnej technice gry. Coś w sam raz dla niecierpliwych gitarzystów, którzy chcą szybko opanować nowe techniki.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.