Zobacz wszystkie

Aktualności

15-lecie miesięcznika Estrada i Studio

Estrada i Studio wtorek, 4 października 2011
15-lecie miesięcznika Estrada i Studio

15 lat temu na rynku pojawił się pierwszy numer magazynu Estrada i Studio. Na okładce magazynu znalazł się zespół Varius Manx, ale też Korg Trinity i Yamaha 02R - urządzenia, które wytyczały kierunki rozwoju ówczesnej technologii.

Sporą część debiutanckiego numeru zajmowała technika nagłośnieniowa. Autorzy pisali o cyklu koncertów Lato Stulecia, którego współorganizatorem był Dariusz Stokowski - wtedy jeszcze student, dziś bardzo poważny biznesmen. Ponadto pojawiła się relacja z odwiedzin w amerykańskiej firmie nagłośnieniowej Sound Image, która zaczęła intensywnie stosować technologię cyfrową w systemach PA, oraz opis stosowanych do dziś w wielu firmach potężnych wzmacniaczy mocy Crown 5000 VZ.

Jednak już wtedy, na samym początku redakcja miesięcznika zwróciła uwagę na to, jak duże znaczenie mają komputery, jeśli chodzi o ich zastosowanie w studiu nagrań. Dowodem na to jest interesujący, także dla współczesnych Czytelników, artykuł 20 rzeczy, które powinieneś wiedzieć grając muzykę elektroniczną. Można w nim znaleźć komplet informacji na temat zapisu i odtwarzania dźwięku na drodze cyfrowej, także z uwzględnieniem samplingu. Jest to jeden z pierwszych, o ile nie pierwszy, artykuł w polskiej prasie, który tak szczegółowo opisywał nowoczesną technologię muzyczną i wyjaśniał zasady, na jakich działa cyfrowe studio. To właśnie ten materiał wskazał drogę, którą Estrada i Studio zaczęła konsekwentnie podążać już w następnych numerach.

Swoje 15-lecie redakcja magazynu Estrada i Studio świętuje wytężoną pracą. Już w krótce na rynku pokaże się nowe wydawnictwo zatytułowane Estrada i Studio Plus. Będzie to kwartalnik, którego każdy numer poświęcimy innym zagadnieniom z zakresu muzyki i technologii produkcji
muzycznej.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań