Portal Ekobudowanie.pl poleca: sympozjum PLGBC

Ekobudowanie.pl piątek, 22 października 2010
Portal Ekobudowanie.pl poleca: sympozjum PLGBC

4 i 5 listopada br. w Krakowie odbędzie się najważniejsza w Polsce konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do elitarnego egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate. Patronem medialnym wydarzenia jest portal www.ekobudowanie.pl

Po ogromnym sukcesie pierwszej konferencji PLGBC w październiku 2009 r., w której udział wzięło prawie 200 osób z wiodących firm w branży, w tym roku organizatorzy spodziewają się 350-500 osób. Program zapowiada się szalenie interesująco – wśród prelegentów obecność potwierdziły światowe autorytety w tej tematyce: Profesor John Spengler z Harvard School of Public Health oraz Jane Henley, CEO World Green Building Council.

Podczas sesji plenarnej w czwartek wystąpi również szereg specjalistów związanych z zielonym budownictwem: Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i wice prezydent PLGBC, która przedstawi wykład na temat aktualnych odkryć z dziedziny budownictwa zrównoważonego oraz Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP (Renewable Energy and Energy Efficiency Partnership) który wypowie się w kwestii powiązania budownictwa ekologicznego z technologią i rynkiem energii odnawialnej.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać prelekcji prof. nzw. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz, właścicielki pracowni Kuryłowicz & Associates, na temat budownictwa dostępnego, które jest istotnym elementem budownictwa zrównoważonego. Sesję plenarną zakończy podsumowanie wydarzeń tego roku oraz wniosków sympozjum przez Założyciela i Prezydenta PLGBC, wykładowcy na uniwersytecie Harvarda oraz właściciela firmy VvS | Architects & Consultants - Rafała Schurma.
Drugą częścią wydarzenia będzie pięć interesujących dyskusji panelowych. Każdy z paneli rozpocznie się szeregiem krótkich prezentacji przykładów pierwszych zielonych realizacji w Polsce.

Główną atrakcją kongresu będzie wieczorna gala. Podczas tej ekskluzywnej uroczystości wręczone zostaną nagrody dla najbardziej ekologicznych budynków, wnętrz i projektów w Polsce. Budownictwo ekologiczne jest jedynym możliwym kierunkiem rozwoju dla naszego kraju. Cały świat zmierza w tym kierunku, i Polska ma szansę być w absolutnej czołówce. Na Gali PLGBC obecna będzie każda osoba i firma, która pragnie liczyć się w branży budownictwa zrównoważonego w Polsce - mówi Agnes Vorbrodt-Schurma.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie szkoleniom z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce, prowadzonych przez doświadczonych konsultantów pracujących nad pierwszymi w Polsce projektami starającymi się bądź posiadającymi te certyfikaty.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania  zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.PLGBC jest jedyną organizacją w Polsce posiadającą akredytację stowarzyszenia World Green Building Council jako "Established Council".

Źródło i zdjęcie: www.plgbc.org

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań