AVT patronuje: Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

ABC Budowania poniedziałek, 18 kwietnia 2011
AVT patronuje: Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

Czwarte Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej odbędzie się 31 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia są portale z Grupy Budujemy Dom: EkoBudowanie.pl, InstalacjeB2B.pl oraz DachyB2B.pl.

Forum towarzyszyć będzie wystawa instalacji słonecznych. W ubiegłym roku, w Forum uczestniczyło ponad 200 osób, wśród nich kadra zarządzająca m.in.:: Bosch Rexroth, Caldoris Ltd., Cass Energy, EcoJura, Eco-Schubert, Ensol, Hewalex, Immergas, Laser-Met, Kingspan, Nibe- Biawar, Rapid, Junkers, Rotero, Roto-Frank, Schüco, Sei Energy, Skorut, Solar-Bin, Solartime, Solergo, Solver, Sunex, Ulrich, Vaillant Saunier Duval, Viessmann, Watt, ZE Lamina.

Tegoroczne Forum zbiegnie się z oficjalną inauguracją trzyletniej, europejskiej kampanii promującej energetykę słoneczną – Europejskie Słoneczne Dni. Forum adresowane jest przede wszystkim do producentów, instalatorów i dystrybutorów systemów słonecznych termicznych oraz inwestorów publicznych i przemysłowych.

Specjalnymi gośćmi Forum będą m.in:

 • Robin Welling - Prezes Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej ESTIF,
 • Jan Eric Nielsen – Dyrektor Departamentu Energetyki Słonecznej w PlanEnergi, Sekretarz Solar Keymark Network
 • Roger Hackstock - Dyrektor AustriaSolar- Inicjator kampanii Europejskie Słoneczne Dni (od 2002 r.)
 • oraz przedstawiciele kluczowych ministerstw i instytucji finansowych.

Podczas Forum zaprezentowane zostaną m.in:

 • rynek kolektorów słonecznych w Polsce: najnowsze statystyki sprzedaży wg badań prowadzonych corocznie przez IEO,
 • trendy, kierunki rozwoju i rynek kolektorów słonecznych w UE: zbiorcze statystyki sprzedaży kolektorów słonecznych w UE prowadzone przez ESTIF,
 • instrumenty wsparcie zielonego ciepła w nowej ustawie dot. OZE
 • kampanie informacyjne i marketingowe jako instrumenty wsparcia sektora energetyki słonecznej: podsumowanie pierwszej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni (kampania odbędzie się w pierwszej połowie maja) oraz doświadczeń austriackich
 • wnioski i podsumowanie rocznej działalności programu kredytów z dotacją na budowę instalacji kolektorów słonecznych NFOŚiGW,
 • energetyka słoneczna w zastosowaniach przemysłowych: systemy magazynowania energii w instalacjach słonecznych termicznych, zarządzania energią i inteligentne sieci

Końcowym elementem Forum będzie panel dyskusyjny, którego głównymi tematami będą:

 • potrzeby inwestorów i nowe możliwości wsparcia finansowego dla sektora kolektorów słonecznych,
 • nowe technologie i rynki dla kolektorów słonecznych

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki, Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, PKPP Lewiatan, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Panelu Słonecznego, Związku Banków Polskich, Związku Powiatów Polskich.

Wystawa instalacji słonecznych

Czwartemu Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej będzie towarzyszyć wystawa kolektorów słonecznych. Zostaną na nią zaproszeni mieszkańcy Warszawy, którzy w ten sposób będą mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z technologią wykorzystania energii promieniowania słonecznego oraz poznają ofertę firm działających na polskim rynku. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.