Budujemy Dom patronem seminarium Building Energy Efficiency

Budujemy Dom, BudujemyDom.pl piątek, 1 lipca 2011
Budujemy Dom patronem seminarium Building Energy Efficiency

21 czerwca odbyło się seminarium Building Energy Efficiency - komfortowy, bezpieczny i energooszczędny dom XXI wieku. Patronat nad wydarzeniem objął magazyn Budujemy Dom.

Building Energy Efficiency to otwarte seminarium dla czynnych zawodowo architektów, inżynierów budownictwa, elektro-instalatorów oraz firm developerskich.

Seminarium poświęcone jest koncepcji poszanowania energii w kontekście budownictwa jednorodzinnego. Poprzez nakreślenie szerokiego spektrum problemu (świat, Europa, Polska) oraz aktywne włączenie w ten projekt organizacji naukowych, ekologicznych i stowarzyszeń zawodowych, zrealizowany został cel edukacyjny i społeczny. Jeden z paneli merytorycznych był w całości poświęcony dyskusji na temat efektywności energetycznej w rozumieniu światowych i europejskich standardów, dyrektyw i norm prawa. Wybitni prelegenci zapoznali zebranych gości z problemem energochłonności budynków oraz z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi ich charakterystyki energetycznej.

Ponadto zostały omówione aspekty domu inteligentnego i przytoczone przykłady budynków pasywnych. W drugim panelu merytorycznym odbyła się dyskusja o możliwości podwyższenia efektywności energetycznej budynków poprzez doskonalenie praktyk architektonicznych. Znakomici architekci jak np. dr arch. Piotr Kuczia udawadniali, że można i warto projektować komfortowe, bezpieczne i energooszczędne domy.

W tym celu został również zaprezentowany projekt wysokoenergooszczędnego domu modelowego LUMINA autorstwa pracowni Archipelag.

Jako eksperci wystąpili przedstawiciele WWF Polska, Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego, Międzynarodowego Stowarzyszenia KNX, Pracowani Projektowej Archipelag.

Podczas imprezy w kuluarach znajdowały się stanowiska eksperckie i sponsorskie, gdzie można było zapoznać się z ofertą takich firm jak: ABB, Schüco, Stiebel Eltron, Fakro, Rehau, Somfy, LFP, Deceuninck, Hotblok.

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań