Świat Radio i łączność międzyplanetarna

Świat Radio, Świat Radio środa, 12 października 2011
Świat Radio i łączność międzyplanetarna

Redakcja miesięcznika Świat Radio objęła honorowym patronatem Ogólnopolską Konferencję Uczestników Programu Edukacyjnego ARISS, która odbędzie się w dniach 14-16 października br. w Kole.

ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) jest międzynarodową organizacją non-profit, umożliwiającą - dzięki zaangażowaniu krótkofalowców i użyciu sprzętu radioamatorskiego - zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji dla dzieci i młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót MKS lub ang. ISS).

Uczniowie w czasie przygotowań się do łączności z terenu swojej szkoły z astronautą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót: MKS lub ISS) mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznania życia w przestrzeni kosmicznej oraz zadań związanych z istnieniem ISS. Ponadto mogą dowiedzieć się jakie zadania wykonują mieszkańcy obiektu z „zerową grawitacją” jakie wykonują prace i badania naukowe.
Więcej informacji: http://www.arisspolska.info/

Pozostałe

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.