Portfolio

Zdrowie i Rodzina

Fizjoterapeuta
Magazyn Strona www

Fizjoterapeuta

Z praktyki światowej fizjoterapii i rehabilitacji dla fizjoterapeutów oraz lekarzy nadzorujących zespoły terapeutyczne

Profil redakcyjny

„Fizjoterapeuta” to miesięcznik skierowany do fizjoterapeutów, rehabilitantów i osteopatów zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem najnowszych osiągnięć światowych w strukturalnym i funkcjonalnym usprawnianiu pacjentów. Rozwój fizjoterapii i rehabilitacji gwałtownie przyspieszył w ostatnich latach. W światowych periodykach pojawiają się liczne doniesienia o zweryfikowanych praktycznie osiągnięciach na tym polu. Polski fizjoterapeuta ma ograniczony dostęp do tych publikacji. Jeśli nawet są dostępne w internecie to jednak nie za darmo i w językach obcych, a poza tym selekcja materiałów z nieprzebranych źródeł nie jest zadaniem trywialnym.

Miesięcznik „Fizjoterapeuta” jest remedium na te problemy. Naszą misją jest wyselekcjonowanie z dorobku światowego fizjoterapii i rehabilitacji najbardziej wartościowych i praktycznych doniesień, by zaprezentować je polskim fizjoterapeutom i rehabilitantom.

Z myślą o dostarczeniu fizjoterapeutom niezbędnej holistycznej wiedzy, poruszane tematy prezentują różnorodne sposoby postępowania terapeutycznego, w tym metody specjalne kinezyterapii, ortopedyczną medycynę manualną, najnowsze podejście do zabiegów fizykoterapeutycznych (w tym rzeczywiste mechanizmy oddziaływania na poziomie fizjologicznym oraz oparte na nich skuteczne aplikacje), trening medyczny, osteopatię, chiropraktykę i kinezjologię stosowaną, psychologię medyczną, diagnostykę obrazową i funkcjonalną na potrzeby usprawniania leczniczego, elementy prewencji i wiele innych.

Dodatkowym atutem są comiesięczne raporty rynku fizjoterapeutycznego, ułatwiające fizjoterapeutom, rehabilitantom i osteopatom prowadzenie własnej praktyki. Będą one stanowiły zestawienia tematyczne dostępnego sprzętu i zaopatrzenia gabinetów z rzetelną analizą użyteczności i przydatności w odniesieniu do istotnych kryteriów, takich jak: specjalizacja terapeuty, wielkość gabinetu, obciążenie pracą, mobilność, możliwości finansowe, ergonomia pracy, wydajność i inne w zależności od poruszanego tematu.

Miesięcznik „Fizjoterapeuta” jest dostępny w formie papierowej oraz wydania elektronicznego. Dystrybucja tytułu w prenumeracie

W 2016 roku weszła w życie Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty. Stanowi ona kamień milowy w zapewnieniu wysokich standardów świadczenia usług fizjoterapeutycznych oraz budowania poczucia przynależności i świadomości zawodowej fizjoterapeutów. Teraz pojawia się miesięcznik „Fizjoterapeuta” wspierający realizację tych idei. Staje się on platformą dobrej praktyki, etosu kształcenia się, ciągłego podnoszenia kwalifikacji, wymiany doświadczeń, płaszczyzny dyskusyjnej i integracji fizjoterapeutów.
.

Specyfikacja


Data publikacji: 2019
Nakład: 20.000
Periodyczność: miesięcznik
Objętość: około 100 stron
Format: 210×275 mm
Cena wyd. papierowego: 29,00 zł
Cena e-wydania: 13,00 zł


.

Kontakt, Cennik, Mediakit


Aleksandra Doda-Stępień
Specjalista ds. Reklamy
22 257 84 90
aleksandra.doda.stepien@oczymlekarze.pl
Dorota Kapuścińska
Specjalista ds. Reklamy
22 257 84 98
dorota.kapuscinska@oczymlekarze.pl
Aktualności

Fizjoterapeuta - nowy tytuł w portfolio AVT

Fizjoterapeuta - nowy tytuł w portfolio AVT

Fizjoterapeuta czwartek, 14 listopada 2019
  Fizjoterapeuta to miesięcznik skierowany do fizjoterapeutów, rehabilitantów i osteopatów zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem najnowszych osiągnięć światowych w strukturalnym i funkcjonalnym usprawnianiu pacjentów. Czytaj więcej
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.