Portfolio

Muzyka i Dźwięk

Estrada i Studio Plus
Magazyn Strona www

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Profil redakcyjny

Jak sama nazwa wskazuje, związek Estrada i Studio Plus z popularnym miesięcznikiem dla muzyków i realizatorów Estrada i Studio, wydawanym przez AVT Korporacja, jest nieprzypadkowy. Za jego wydanie jest bowiem odpowiedzialny zespół redakcyjny magazynu Estrada i Studio, obchodzącego właśnie 15-lecie swojego istnienia.

Każdy numer Estrada i Studio Plus poświęcony jest innej tematyce, ale wszystkie są związane z szeroko pojętą produkcją muzyki oraz jej nagrywaniem i wykonywaniem na żywo. Duży nacisk położono na stronę praktyczną każdego z omawianych aspektów, a przy każdym z tematów znajdują się opisy konkretnych urządzeń i programów, które były testowane przez redaktorów EiS, i są przez nich polecane.

Estrada i Studio Plus ma formę tzw. bookazinu, czyli wydawnictwa łączącego najlepsze cechy książki i magazynu. Pod względem zawartości i treści przypomina wydawnictwa książkowe, ale ma również szereg elementów typowo magazynowych, jak układ graficzny oraz zestawienia produktów dostępnych na rynku. Dzięki temu jest bardzo atrakcyjnym nośnikiem informacji dla Czytelników.

Kolekcjonując nasz magazyn staniesz się posiadaczem prawdziwej kopalni wiedzy na temat szeroko pojętej produkcji muzycznej i wszystkiego, co jest z nią związane. Każde kolejne wydanie jest redagowane tak, byś mógł stopniowo zagłębiać się w coraz to nowsze obszary i zdobywać różnego typu wiedzę. Także wtedy, gdy już nie jesteś osobą początkującą i sprawnie posługujesz się nowoczesną technologią w produkcji muzycznej.

Informacje

Data rozpoczęcia: 2011
Czytelnicy:
  • dominują mężczyźni (92%) w średnim wieku 26 lat
  • 44% czytelników gra w zespołach
  • czytelnikami są pasjonaci komponowania muzyki, jej odtwarzania i zapisu
Nakład: 6.000
Objętość: około 130 stron
Cena w kioskach: 26,00 zł

Aktualności

„Syntezatory. Poradnik dla każdego”

„Syntezatory. Poradnik dla każdego”

Estrada i Studio Plus piątek, 2 sierpnia 2013
Kolejne wydanie bookzinu „Estrada i Studio Plus”, zatytułowane „Syntezatory. Poradnik dla każdego”, poświęcone jest coraz bardziej popularnym wirtualnym syntezatorom. Prezentowane materiały stanowią kompilację artykułów z tej dziedziny, publikowanych w ostatnich latach przez brytyjski „Computer Music”. Czytaj więcej
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.