Informacje

Grupa AVT działa w dwóch głównych obszarach - wydawniczym w ramach Wydawnictwa AVT oraz handlowym poprzez AVT Sklep. Wydawnictwo AVT działa od 1992 roku w segmencie czasopism oraz informatorów poradnikowych dla czytelników - specjalistycznych i popularno-naukowych - o wyraźnie określonych zainteresowaniach (profesjonalistów i hobbistów). Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 22 miesięczniki, dwumiesięczniki i kwartalniki, które grupują się w sześciu segmentach tematycznych:

6 Segmentów

30

Print

Tytułów
regularnych

 
Magazyny wydawane przez AVT docierają do ponad 1,5 mln czytelników o specyficznych zainteresowaniach zawodowych lub hobbistycznych (inwestorzy, wykonawcy budynków, elektronicy, gitarzyści, audiofile, fani fotografii itp.). Nasi czytelnicy to osoby o dużym potencjale konsumenckim, mające decydujący wpływ na zakupy w swoich firmach, doradcy i eksperci w swoich środowiskach. Każdy z naszych tytułów ma pozycję lidera w swoim segmencie branżowym, dlatego firmy z danego segmentu rynku osiągają świetną skuteczność reklam zamieszczanych w naszych periodykach. Nasza baza aktualnie aktywnych reklamodawców liczy kilka tysięcy firm.

20

Online

Serwisów
internetowych

 
Wydawnictwo AVT przywiązuje wielką uwagę do tworzenia i rozwoju serwisów internetowych, z których największym obecnie jest www.budujemydom.pl. Jest ich już ponad 20, co zapewnia zasięg przekraczający 4,1 mln unikatowych użytkowników miesięcznie, wg Google Analytics. Duża popularność wśród użytkowników tworzy z nich doskonałą platformę reklamową.

12

Mobile

Aplikacji
mobilnych

 
Wydawnictwo AVT dociera do użytkowników urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji na smartfony i tablety dostępne w Google Play oraz App Store. Aplikacje AVT notują wysokie oceny użytkowników i duże ilości pobrań, zajmując czołowe pozycje w swoich kategoriach w sklepach z aplikacjami. Aplikacje mobilne wydawane przez Wydawnictwo były wielokrotnie doceniane i nagradzane za wysokiej jakość treści, często poszerzone o dodatkowe nieobecne na innych nośnikach materiały.

Nasi użytkownicy i czytelnicy mają możliwość przejrzenia oraz zakupu dowolnego tytułu Wydawnictwa AVT za pomocą platformy Ulubiony Kiosk, która oferuje:

e-wydania oraz papierowe wydania tytułów prasowych (aktualne oraz archiwalne) prenumeratę cyfrową i papierową oraz dostępy do aplikacji mobilnych, a także zniżki, promocje oraz możliwość przejrzenia każdego numeru za darmo.

Działający w obszarze handlowym Sklep AVT to stacjonarny i internetowy sklep sprzedający podzespoły, zestawy do samodzielnego montażu, czyli tzw. KIT-y oraz akcesoria dla elektroników. Więcej informacji na www.sklep.avt.pl.

Nagrody i wyróżnienia

Należymy do: